Linux E X P R E S

Facebook

Aktualizace klienta Nextcloud Files 3.18 pro Android

nextcloud100.png

Mobilní verze klienta privátního cloudu Nextcloud přináší novinky – zálohování kalendáře, jednotné vyhledávání a vylepšené funkce sdílení.


Projekt Nextcloud ohlásil vydání nové verze klienta pro Android, označované jako Nextcloud Files 3.18.

1-Nextcloud-Files-Android-3-18-zaloha.jpg Volba zálohování kalendáře v nastavení aplikace

Zálohování kalendáře

Hlavní aplikace Nextcloud pro Android nabízí nejen standardní synchronizaci souborů mezi klientem a serverem, jejich zobrazování a správu. Ačkoliv zatím pro synchronizaci kontaktů a kalendářů využívá externí aplikaci DAVx5, sama umí provádět automatické nahrávání obrázků a videí z určených umístění, zálohování kontaktů a nově i zálohování kalendáře. Záloha se ukládá do zvláštního souboru .ics a tuto zálohu je pak možné použít pro obnovení dat např. na jiný telefon. Zálohování kontaktů a kalendáře je možné provádět automaticky.

Po zapnutí zálohování kalendáře je vyžadováno povolení přístupu Po zapnutí zálohování kalendáře je vyžadováno povolení přístupu

Jednotné vyhledávání

Novinkou v aplikaci Nextcloud Files je vyhledávání napříč jednotlivými aplikacemi tohoto projektu. Tím, že Nextcloud Deck, Talk a další aplikace fungují samostatně, nebylo dosud možné prohledávat klíčová slova globálně, což je nyní umožněno.

Vyhledávání napříč aplikacemi Nextcloud Vyhledávání napříč aplikacemi Nextcloud

Novinky nastavení sdílení

Proces sdílení je upraven tak, aby umožňoval další úpravu možností. Nově můžete používat adresáře, do kterých lze soubory pouze nahrávat nebo na adresáři omezit možnost přesdílení. Při vytváření sdíleného adresáře můžete vyplnit zprávu pro uživatele, která mu přijde v informační zprávě.


4-Nextcloud-Files-Android-3-18-sdileni-volby.jpg Volby režimu sdíleníZávěr

Klient Nextcloud Files pro Android v nové verzi 3.18 ukazuje, jak vylepšení projektu Nextcloud postupují kupředu. Kromě uvedených novinek bylo opraveno kolem 190 chyb. Aktualizace této aplikace je již připravena v Google Play a F-Droidu.

Diskuze (0) Nahoru