Linux E X P R E S

Facebook

Red Hat chce dodávat linuxovou platformu pro automobily

Red Hat

Společnost Red Hat na Red Hat Summitu 2021 zveřejnila odhodlání poskytovat předvídatelnou linuxovou platformu s nepřetržitými certifikacemi pro celou řadu bezpečnostních aplikací pro vozidla – od infotainmentu po řízení. 


Jak jsme vás informovali, ve dnech 27. a 28. dubna 2021 se konala virtuální konference Red Hat Summit 2021. Na ní společnost Red Hat představila svůj záměr dodávat funkčně bezpečný, certifikovaný a vyvíjející se linuxový operační systém pro automobilový průmysl. Ten má být postaven na podnikové platformě Red Hat Enterprise Linux. Systém dodávaný Red Hatem bude průběžně certifikován společností exida, předním dodavatelem v oblasti funkční bezpečnosti napříč různými průmyslovými odvětvími. Zároveň bude navržen pro průběžné aktualizace po celou dobu svého životního cyklu při zachování klíčových certifikací funkční bezpečnosti, což přinese větší flexibilitu automobilovému softwarovému ekosystému.

Red Hat má zájem přidat do automobilového softwaru otevřené inovace při zachování stejné garance funkční bezpečnosti jako při stávajících řešeních, který jsou dnes založeny na proprietárních prvcích. Přitom operační systém ve výsledném softwarovém balíčku hraje významnou roli spolu s tím, jak se automobily stále více podobají mobilním datacentrům, poskytující pokročilé asistenční systémy řidiče, infotainment a v budoucnu též fenomén automatizovaných vozidel.

Volkswagen vítezem Red Hat Innovation Awards 2021

Jedním z oceněných vítězů 15. ročníku vyhlášení ocenění Red Hat Innovation Awards 2021 se stala společnost Volskwagen, největší evropský výrobce automobilů. Soutěž oceňuje technologické úspěchy zákazníků společnosti Red Hat z celého světa. Red Hat automobilku Volkswagen ocenil za to, že spolu Red Hat Open Innovation Labs vybudoval Volkswagen virtuální testovací prostředí využívající technologii Red Hat, a díky tomu dokázala snížit náklady na testování o 50 %.

Diskuze (0) Nahoru