Akce se letos uskuteční 11. a 12. listopadu a bude online; i přesto je ale třeba se na ni přihlásit. Registrační formulář včetně kompletního programu najdou zájemci na webu: https://www.nic.cz/it20.
Na úvod prvního dne vystoupí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení, který shrne nejdůležitější události letošního roku ve sdružení CZ.NIC. Vedoucí vývoje služby mojeID Jaromír Talíř ve své prezentaci zrekapituluje desetiletý provoz této služby, přičemž se hlavně zaměří na její úspěšné propojení s Národním bodem pro identifikaci a automatizaci (NIA). První blok uzavře Václav Steiner, vedoucí systémových administrátorů, který popíše využití autoritativního serveru Knot DNS v infrastruktuře sdružení CZ.NIC. Po přestávce dostane prostor projekt Turris. Jednotlivé přednášky budou věnované novinkám v projektu za rok 2020, uživatelskému rozhraní reForis a bezpečnostnímu systému Sentinel. Odpolední blok odstartuje prezentace Jaromíra Nováka, který představí důležité informace týkající se novely zákona o vojenském zpravodajství a zákona o elektronických komunikacích. Následně pak Martin Kožíšek, koordinátor projektu Bezpečně na netu, zhodnotí činnost Safer Internet Centra v uplynulém roce. Na závěr prvního dne proběhne krátký workshop vedoucího hardwarového oddělení, Michala Hrušeckého, který představí aplikaci Turris rozcestník.
Druhý den konference otevře blok věnovaný doménám a infrastruktuře. Výzkumník CZ.NIC Maciej Andziński odprezentuje klasifikaci webového obsahu domén s koncovkou .cz. Změny v infrastruktuře registračního systému FRED představí programátor Vlastimil Zíma. Následně pak Lukáš Vacek z oddělení administrátorů CZ.NIC seznámí posluchače s aktuálním stavem DNS anycastu a s hledáním vhodných lokalit pro jeho rozšiřování. O automatickém skenování CDNSKEY z více lokalit pohovoří programátorka Marina Schavleva. V úvodu dalšího bloku vystoupí vedoucí Laboratoří CZ.NIC, Ladislav Lhotka, který představí projekt ADAM. Na něj potom navážou jeho kolegové s přednáškami o tvorbě instalačních balíčků k aplikaci Datovka, novinkách v projektu Knot Resolver nebo vývoji knihovny Envelope. Závěrečný blok bude patřit bezpečnosti. Vedoucí týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta zhodnotí pětiletý projekt PROKI, který dospěl do závěrečné fáze. Bezpečnostní analytička Petra Raszková shrne vývoj trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti koronavirové krize. A na závěr představí Edvard Rejthar, specialista na počítačovou bezpečnost, nový nástroj pro tvorbu vizualizací týkajících se současné koronavirové pandemie.
Celá podzimní konference Internet a Technologie bude streamovaná na webových stránkách akce. Dotazy přednášejícím pak budou moci účastníci pokládat prostřednictvím aplikace Sli.do. Více informací včetně kompletního programu je k dispozici na https://www.nic.cz/it20.
Mediálními partnery konference jsou servery Root.cz, Lupa.cz a LinuxEXPRES a časopis IT Systems.