Linux E X P R E S

Facebook

V Brně probíhá konference openALt 2022

InstallFest_s

Na Fakultě informačních technologií VUT v Brně probíhá největší open-source konference openAlt 2022. Sledovat ji může každý zájemce online. 


Po dvouleté přestávce probíhá tento víkend hybridní (online I offline) konference openAlt 2022. Na konferenci, která vždy budí zájem účastníků z různých koutů Česka a Slovenska, se zaregistrovalo 165 zájemců – ale skutečný počet bude větší (registrace není povinná). Navíc je konferenci možno sledovat online.

Konference se vždy koná v prostorách Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně pod záštitou spolku openAlt. Konference se vždy zaměřovala na praktické využití open-source technologií a sledování jejich nasazení v praxi, a to jak v privátním, tak veřejném sektoru. Konference zaujme menší náročností na publikum než třeba InstallFest, co se týče předpokládaných odborných znalostí. Tím může být (a je) zajímavou pro širší veřejnost.

Program letošní konference běží ve čtyřech streamech, které lze sledovat zde. Součástí konference je I doprovodný program.

V roce 2019 se konference konala i za účasti nadace The Document Foundation V roce 2019 se konference konala i za účasti nadace The Document Foundation

O konferenci

Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.

OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).

(ze stránky openalt.cz)

Diskuze (1) Nahoru