Vkladanie obrázkov do dokumentu a práca s nimi
V dnešnom článku sa dozviete, ako do vášho dokumentu vložiť obrázok z disku alebo pripravenej galérie. Ďalej zistíte, ako zmeniť ich veľkosť alebo ako nastaviť obtekanie textu.
5. září 2011, Peter Gažo
Přizpůsobte si OpenOffice.org/LibreOffice svým reálným potřebám
Výchozí rozhraní nejpoužívanějšího linuxového kancelářského balíku je podle mě těžko použitelné, pokud si ho ale přizpůsobíte na míru, zefektivníte svou práci na maximum.
12. září 2011, Miroslav Hrončok
Typografické úpravy textu – načítavanie a ukladanie nastavení profilov
Pri nastavovaní používateľských profilov je potrebné, aby sa príslušné nastavenia prejavili aj pri otvorení dialógových okien a, samozrejme, aj ukladali do definičných súborov. Preto sa v dnešnom pokračovaní typografických makier zameriame na tieto funkcie.
22. září 2011, Július Pastierik
Vytváranie šablón a ich formátovanie
Potrebujete si vytvoriť šablóny pre rôzne dokumenty a neviete, ako nato? Alebo potrebujete upraviť už existujúce? Ak áno, prečítajte si nasledovný článok.
26. září 2011, Peter Gažo
Urychlete si práci s buňkami
Kopírovat a vkládat obsah do buněk lze mnoha způsoby. Můžete si i vybrat, co bude např. ze schránky vloženo a jakým způsobem. Inteligentní kopírování buněk vám také ulehčí práci.
3. říjen 2011, Tomáš Hanusek
Doplňky pro OpenOffice.org – Jedna velikost, Vytváření obrysů a Mazání duplicitních hodnot
V článku přinášíme výčet a stručný popis rozšíření, které nabízí repozitář doplňků na stránce Extensions na webu OpenOffice.org. Jedná se o srovnání různých hodnot velikostí objektů, vytváření obrysů kolem tabulek nebo buněk a nakonec se seznámíte s vybráním a vymazáním duplicitních hodnot v Calcu.
6. říjen 2011, Petr Valach
Rozšírenie pre vkladanie špeciálnych znakov
Potrebujete častokrát vkladať špeciálne znaky do dokumentov modulu Writer či zošitov modulu Calc? Práve pre vás je určené rozšírenie JP Vkladanie špeciálnych znakov.
18. říjen 2011, Július Pastierik
Řazení dat a jeho úskalí
Data vložená v listu Calcu, ať již se jedná o čísla, text či datum, máte možnost nechat seřadit v sestupném (3, 2, 1) či vzestupném (1, 2, 3) pořadí. V článku se dozvíte o různých úskalích takového kroku a také to, jak se vyhnout případným problémům.
24. říjen 2011, Tomáš Hanusek