Linux E X P R E S

Facebook

Logo, obrázek - prostě něco!

Někdy mě ta práce štve. Člověk honí autory, sám musí brzo vstávat a chodí pozdě spát, aby to vypadalo k světu, a pořád tolik problémů...


Mezi nejhorší a obtížně řešitelné situace patří sehnání loga. Ne lega, to už se dá dvacet let sehnat normálně. Myslím logo, hlavní obrázek a symbol toho, o čem píšeme. Když je to KDE nebo GNOME, nebývá to problém. I když i to se dá pokazit.. Které je to aktuální?

Tak trochu vousaté GNOMETak trochu vousaté GNOMEGNOME, které moc nepoznáteGNOME, které moc nepoznáte gnome.pngTo by šlo

Logo má zajistit, že produkt bude mít svou tvář, bude rozpoznatelný a originální ve srovnání s jinými produkty. Podle zkušeností bych dodal, že logo by se mělo dát především sehnat! Výrobci či autoři jsou v tomto ohledu někdy důvtipní a vymýšlejí velmi zajímavé skrýše, kam loga ukrýt. Nemám samozřejmě na mysli vyhledávání na Google Obrázky - pro potřeby média je nutné sehnat vektorové verze, občas se hodí ikona v několika velikostech a s nebo bez průsvitnosti.

Úkol pro zvídavé: Najděte oficiální sadu log distribuce Mandriva Linux. Před začátkem hledání spusťte stopky. Připomínám, že se nejedná o formát jpg, to by vás grafik hnal! Zkuste se držet zásady, že loga najdete u zdroje - protože jen tam přece mají originály.

Logo - to je věda

Některá loga jsou nudná a nic neříkají. Člověk sice ví, k jakému produktu se pojí, ale něco mu na něm vadí a logo se mu ani moc nelíbí. Tak vymýšlí, jak by ho vylepšil. Někdy je to vylepšení dobré, jindy nestojí za nic.

Skleněné UbuntuSkleněné Ubuntu

Někdy člověk neví, co si má myslet...

MacUbuntuMacUbuntu

... a někdy si radši nemyslí vůbec nic, protože by ty myšlenky nebyly pěkné.

Ubuntu polévka.. zřejmě..Ubuntu polévka.. zřejmě..

Ale pořád platí - každý vidíme Ubuntu a svět jinak. Někdo přes plechovky...

Každý to vidí jinakKaždý to vidí jinak

...někdo zase přes jiné věci. Každý jsme jiný, Ubuntu nás má spojovat. A je jedno, jestli jste Evropan, Asiat, Afričan nebo třeba medvěd.

Jsem tím, čím jsem, díky medvědům okolo mneJsem tím, čím jsem, díky medvědům okolo mne

Hlavně buďte sví, originální, běžte do toho! Ubuntu za to stojí.

Ubuntu v hlavě  i na níUbuntu v hlavě i na ní

Nehledejte za vším jen to hezké, jen to pozlátko. Ne všechno je na světě superskvělé. Proto budte připravení na případné problémy a přistupujte k nim zodpovědně.

Buďte realistéBuďte realisté

A najděte si čas na odpočinek. Relax!

Plážové UbuntuPlážové Ubuntu

Obrázky posbírány po internetu, jejich zdroje uvedeny ve fotogalerii při zobrazení středního náhledu.

Diskuze (2) Nahoru