Nejde přitom o útok na straně koncového serveru, ale na úrovni DNS systému. Právě DNS servery se nezřídka stávají cílem podvodníků, kteří vytvoří falešné stránky, na které následně přesměrovávají nic netušící uživatele hledající tu správnou doménu.
Existuje ochrana proti těmto útokům?
Útokům tohoto charakteru je možné se bránit správně zvoleným zabezpečením, v oblasti DNS serverů jde o takzvané DNSSEC. Zabezpečení tohoto typu funguje s využitím asymetrické kryptografie, přičemž je vytvářen elektronický podpis. Zatímco soukromý klíč zůstává v tajnosti u držitele domény, u veřejného klíče je nutnost předat tento klíč nadřazené autoritě.
O jakou nadřazenou autoritu se jedná?
V České republice a u českých domén s koncovkou .cz to je CZ.NIC, tedy sdružení právnických osob. Tohle sdružení má na starosti provozování registru doménových jmen právě s touto koncovkou. Kromě toho se stará o zabezpečování provozu doménových jmen a o celkovou osvětu v této oblasti.
Existuje mnoho dalších společností, které mají co dočinění s registrací nebo nákupem domén
Mezi firmy, které mají tu možnost registrovat nové domény patří i TELE3. Ti, kteří o této společnosti ještě neslyšeli, budou možná překvapeni z širokého repertoáru služeb. Služby totiž zahrnují nejenom základní web hosting, ale také třeba pronájem serveru, zmiňované nakládání s doménami, ale využít jde také možnosti dedikovaných serverů v Německu či USA.
Kromě toho můžete díky společnosti TELE3 začít používat moderní protokol IPv6, který možná v nedaleké budoucnosti nahradí zastaralý IP protokol, tedy IPv4.