Fortuna je společnost s velkými ambicemi, která rychle roste. V roce 2017 zaznamenala 95% růst a dosáhla obratu v hodnotě vyšší než 2 miliardy eur. Jenže o přízeň sázejících je třeba neustále bojovat. Zejména internetoví sázkaři vykazují vůči jednotlivým sázkovým společnostem jen malou loajalitu. Fortuna se je snaží udržet rychlejším a konzistentnějším uváděním nových služeb. Problémy se správou informační infrastruktury však způsobovaly zpoždění v inovacích. Proto se Fortuna rozhodla přejít na kontejnerovou platformu OpenShift.
Nová platforma má za cíl zlepšit konzistenci IT služeb nabízených napříč celým mezinárodním provozem a škálovat je dle potřeby s ohledem na možný dramatický nárůst například sportovních sázek během víkendových akcí.
David Pěknic, Fortuna Entertainment Group
„V odvětví sázek a her je rychlost uvádění služeb na trh vším. Potřebovali jsme jednotnou platformu, která bude pracovat s jedním kódovým jazykem – takovou, kterou lze nasadit kdykoli a kdekoli. Náš podnik roste každým rokem o 20 % a očekáváme, že budeme realizovat další akvizice, které budeme chtít rychle začlenit. Tato platforma nám s tímto úkolem pomůže,“ řekl David Pěknic, ředitel výzkumu a vývoje ve společnosti Fortuna Entertainment Group.
Volba open source řešení přitom byla poměrně jasná. „Vývoj s uzavřenými technologiemi nikdy nebyl rychlý. Vítězem je zde jednoznačně open source, který je nyní v podnikové sféře standardem. Žádný licencovaný software nemůže sílu open source přebít,“ dodává Pěknic.
Kontejnerová platforma Red Hat OpenShift Container Platform vychází ze systému Kubernetes a umožňuje vývojářům Fortuny vytvářet a přesouvat kód v produkční kvalitě do libovolného prostředí, lokálního i cloudového. Nyní tak může Fortuna provádět změny v produkčním kódu v řádu hodin namísto týdnů. Když například vznikl nepatrný problém s místními jazykovými symboly pro chat v jednom z internetových herních serverů, zvládla Fortuna problém vyřešit, opravu otestovat a spustit v produkčním prostředí během dvou hodin. S využitím nástroje click-to-deploy pak řešení sdílela napříč celou chatovací infrastrukturou.