Linux E X P R E S

Facebook

Pět zajímavých her pro Linux

trine.png

Přinášíme vám přehled pěti her pro Linux, které stojí za to hrát, a je možné, že je ještě neznáte. Jsou to 0 A.D., Savage 2: A Tortured Soul, Amnesia: The Dark Descent, CUBE 2: Sauerbraten a Trine 2.


Historická strategie 0 A.D.

První hrou, kterou si určitě zamilujete, je mladičká strategie 0 A.D. Zatím sice nevyšla její finální verze a její stav se nachází pouze ve fázi alfa, ale je bez větších obtíží hratelná. Můžu vás ujistit, že vývojáři na hře pilně pracují. To dokazuje i fakt, že se jedná o již desátou alfaverzi. Ale k samotné hře: jedná se o historickou bojovou strategii, s perfektní grafikou, která vás učaruje. Osobně se mi okamžitě po spuštění hry vybavila legendární strategie Age of Mythology. Vývojáři ovšem svoji hru přirovnávají spíše ke strategiím Empire Earth a Rise of Nations, to především kvůli tomu, že ve hře postupujete různými věky. Zatím jsou ve hře hratelné pouze bitvy, bitvy se scénáři, ale i multiplayer po síti LAN. Hra je open source a zdarma dostupná nejen přes Ubuntu Software Center. Na oficiálních stránkách najdete i postup, jak tuto skvělou historickou strategii nainstalovat i do jiných distribucí.

Historická strategie 0 A.D. Historická strategie 0 A.D.

Oficiální stránky hry: wildfiregames.com/0ad

Savage 2: A Tortured Soul

Savage 2 je multiplatformní hra z roku 2009, která je pokračováním původního Savage: The Battle for Newerh. Do jednoho herního žánru tuto hru zařadíte jen těžko, jedná se totiž o strategii, RPG a FPS v jednom. Hra ovšem neobsahuje singleplayer, a tak bude nutné mít připojení k internetu, když si ji budete chtít zahrát. Hráč má na výběr mezi dvěma frakcemi: lidmi a zvířaty. Jistě nemusím připomínat, že zarputilost mezi těmito dvěma rasami je ve hře jistě skvěle podtržena. Savage má ovšem ještě jednu zvláštnost: při každém herním kole, které trvá obvykle několik minut, si hráči ze svých řad vyberou „velitele“. Ten má za úkol stavět budovy a organizovat útoky a obranu. Takže vítězství jedné či druhé rasy závisí hodně na týmové spolupráci, která zde hraje opravdu velkou roli. Tuho hru si určitě nenechte ujít, nejen kvůli výše zmíněným vlastnostem, ale také vás jistě potěší velmi dobrá 3D grafika. Hru můžete stáhnout na oficiálních stránkách hry.

Savage 2: A Tortured Soul Savage 2: A Tortured Soul

Oficiální stránky hry: www.savage2.com

Amnesia: The Dark Descent

Hra, která vás vtáhne do děje. Amnesia je hororová hra z pohledu první osoby, ve které máte za úkol jediné – přežít. V této hře budete objevovat, přemýšlet a hledat cestu ven z vaší noční můry. Ale teď vážně. Jedná se o jednu z nejstrašidelnějších her, které se kdy na počítači objevily. Má opravdu dokonalou grafiku a ještě lepší zvukové zpracování. Budete-li tuto hru hrát po tmě, nejlépe se sluchátky na uších, zaručuji vám perfektní zábavu, při které vám bude tuhnout krev v žilách. Tato hra bohužel není zdarma, stojí dvacet dolarů. Cena sice není úplně nízká, ale za takový zážitek to jistě stojí. Hra byla také součástí balíku her Humble Indie Bundle V, který bylo možné koupit za libovolnou cenu. Dnes už je akce u konce, ale nezoufejte, hry v Humble Indie Bundle se často opakují.

Amnesia: The Dark Descent Amnesia: The Dark Descent

Oficiální stránky hry: amnesiagame.com

CUBE 2: Sauerbraten

Velmi zábavná střílečka z pohledu první osoby. Hra obsahuje jak multiplayer, tak singleplayer. Na této skvělé střílečce vás jistě potěší velmi dobře zpracovaná grafika a nespočetné množství herních map. Na výběr máte také z poměrně velkého množství zbraní, které jsou rozesety po mapě spolu s různými vylepšeními, a vy je můžete posbírat a snadněji porazit nepřítele. Hra mi principem velmi připomíná Quake 3 Arena, ale CUBE 2 má mnohem lepší grafiku a mnohem více map. Hra je zdarma dostupná na oficiálních stránkách i v Centru softwaru pro Ubuntu, tam je ovšem pod zkráceným názvem Sauerbraten.

CUBE 2: Sauerbraten CUBE 2: Sauerbraten

Oficiální stránky hry: http://sauerbraten.org/

Trine 2

Poslední hrou, na kterou se dnes podíváme, je puzzle hra založená na propracované fyzice. Procházíte v ní ve fantastickém herním prostředí, překonáváte nepřítele a mezitím odstraňujete různé překážky. K dispozici máte oheň, gravitaci, vodu a kouzla. Během hry můžete libovolně přepínat mezi třemi charaktery; prvním je rytíř v brnění, druhým je křehká a obratná slečna s lukem a šípy a poslední třetí postavou je starý čaroděj se špičatým kloboukem. Hra má perfektně zpracovanou 3D grafiku, to i přesto, že je dvourozměrná. Ale jistě vás chytne a nepustí, protože je velmi zábavná. Hru lze pořídit již za pětadvacet dolarů a za tu cenu jistě stojí. Jen připomeneme, že první díl hry byl rovněž k dispozici za libovolnou cenu, tentokrát v balíku Humble Frozenbyte Bundle, takže se možná jednou dočkáme i druhého pokračování.

Trine 2 Trine 2

Oficiální stránky: www.trine2.com

Diskuze (13) Nahoru