V úvodní krátké kapitole se seznámíte s hardwarem nezbytným pro práci s digitálním videem, ať již se jedná o střihové karty, televizní tunery, možnosti připojení videokamery či samotné doporučení výkonových parametrů počítače vhodného pro zpracování digitálního videa.
Zbývající část publikace je již věnována práci s programem Windows Movie Maker. Navzdory tomuto jednostrannému zaměření zde lze nalézt obecně platné postupy při střihu (domácího) videa, pro které sice v jiných softwarech či na jiných platformách existují jiná tlačítka, případně jiné názvy, avšak práce s časovou osou, scénářem, titulky a spousta dalších věcí je v zásadě všude stejná.
Dále se tedy dozvíte o rozdílech ve stahování videa z digitální a analogové kamery, zmíněny jsou také různé formáty obrazu a nač si dávat pozor při multimediálním nastavování počítače, naučíte se klipy stříhat, vkládat je do scénáře, používat přechodové efekty, pracovat s časovou osou, přidávat ozvučení klipů a titulky a nakonec samozřejmě výsledný film uložit či vypálit.
Publikace je koncipována jako jednoduchý a velmi srozumitelný průvodce do kapsy přesně v duchu "jak na to snadno a rychle" a právě proto byl pro názornost zvolen konkrétní, jednoduchý software z oboru. I takto stručný titul je opatřen rejstříkem, což ho dále předurčuje být efektivním průvodcem problematikou.
Bábíček, Radek. Digitální video, edice Jak na počítač. Computer Press, 2006, 88 stran barevných, 79 Kč.