Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Podzimní vydání GNOME je důkazem, že třetí generace tohoto desktopového prostředí dozrává. Nenajdete v něm zásadní, na první pohled viditelné změny. To ale neznamená, že by aktivita vývojářů polevovala, jen se přesunula na detaily a dílčí zlepšení. Hodně změn proběhlo také pod povrchem. Pojďme se podívat na to, co GNOME 3.18 přineslo.
5. October 2015 | Jiří Eischmann
Vytváření webů se stalo vědou stejně jako běhání nebo jídlo. Aby byl web účinný, pěkný a funkční, nemusí být na pozadí přecpaný funkcemi. Ohromná část stránek vůbec nepotřebuje databázi, administrační rozhraní nebo uživatelské účty. Statické weby a jednoduchá řešení zase získávají na popularitě. Když se pak objeví něco jako Harp, nezbývá než jásat.
2. October 2015 | Jan Hejzl
V deviatej časti seriálu o programovaní v Python 3 si ukážeme, ako na objektové programovanie v tomto jazyku. Nezabudnime na to, že v Pythone je objekt patriaci nejakej triede všetko. My si ukážeme, ako vytvoriť vlastný objekt našej triedy.
25. September 2015 | Štefan Uram
Jednou z hlavní oblastí využití nadstavbového frameworku jQuery UI jsou uživatelské interakce. Oproti základnímu jQuery lze web podstatně více „rozpohybovat“, například s jeho součástmi snadno pohybovat myší.
23. September 2015 | Lukáš Jelínek
Technologii PHP zná téměř každý, kdo někdy nějak „víc zavadil“ o web. Protože na tom ale PHP není moc dobře s rychlostí, vytvořila si firma Facebook rychlejší modifikaci: HHVM. Podívejme se na tuto technologii blíže.
21. September 2015 | Lukáš Jelínek
Minulý díl byl věnován aplikaci KGpg patřící do grafického prostředí KDE, tento je zaměřen na aplikaci pro GNOME nazvanou Seahorse.
14. September 2015 | Lukáš Jelínek
Základní jQuery neobsahuje mnoho funkcí pro podporu uživatelského rozhraní. Na tuto oblast se však zaměřuje nastavba: jQuery UI. Umožňuje snadno a efektivně řešit různé požadavky, které se v souvislosti s implementací uživatelského rozhraní vyskytují.
7. September 2015 | Lukáš Jelínek
Další grafickou aplikací pro GPG, na kterou se podíváme, bude KGpg. Patří do desktopového prostředí KDE.
2. September 2015 | Lukáš Jelínek
Diskuze (0) Nahoru