Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Dnes můžeme místo virtualizace používat kontejnery, místo běžných desktopových aplikací jejich webové ekvivalenty běžící kdovíkde, streamovat obsah ze serverů na druhém konci světa v maximální kvalitě s minimální latencí. Co využít potenciál cloudových technologií a získat tak kvalitní IDE?
16. January 2015 | Vojtěch Hutla
Přenést fotografie z fotoaparátu do počítače je snadný úkon. Lze si ho ale ještě trochu zjednodušit a hlavně v jeho rámci provést i další rutinní operace.
14. January 2015 | Lukáš Jelínek
Pokud se zeptáte projektových manažerů, jaký program používají pro svou práci, většina z nich odpoví Microsoft Project. Co se ale podívat na plánování projektů poněkud svobodněji? Existuje nějaká alternativa použitelná ve firemní sféře?
12. January 2015 | Václav Hejda
Ve druhém díle seriálu se podíváme na to, kde jQuery získat, jak s ním začít pracovat, k čemu slouží selektory a jak řešit případné kolize s jinými frameworky.
5. January 2015 | Lukáš Jelínek
Nejpoužívanějším nástrojem k statistickým výpočtům jsou bezesporu tabulkové procesory, tedy převážně svobodný OpenOffice/LibreOffice Calc a proprietární Microsoft Excel. Tento druh softwaru se však mnohdy příliš nehodí pro komplexní analýzu rozsáhlých podnikových dat, kdy jej předčí KNIME a jiné dataminingové aplikace.
17. December 2014 | František Bártík
Projekt Atomic je sice stále ještě v počátečních fázích svého vývoje, nicméně i přesto jde o jeden z nejvíce vzrušujících projektů v oblasti svobodného software současnosti. Jedním z hlavních důvodů zájmu jsou atomičtí hostitelé, kteří umožňují běh Docker kontejnerů a jsou postavené na dobře známých a osvědčených linuxových distribucích – Red Hat Enterprise Linux, CentOS a Fedora.
15. December 2014 | časopis IT Systems
Linux prošel během uplynulých dvaceti let vývojem od systému vhodného pro svobodné a komunitní projekty k platformě, která je ideální pro nasazení ve všech komerčních oblastech. Toto přijetí firemní sférou přitom nebylo lineární – signifikantní nárůst zájmu zaznamenal Linux až v posledních pěti letech. A ve srovnání s předchozími obdobími šlo o nárůst opravdu velmi výrazný. Důvod je prostý – Linux si dokázal získat důvěru. Oprávněně.
Pro velmi populární framework jQuery je k dispozici jen relativně málo návodů v češtině a hlavně tu není nic aktuálního a uceleného. Nový seriál má za cíl to napravit a bude se věnovat jak základnímu jQuery, tak i jQuery UI a jQuery Mobile.
15. December 2014 | Lukáš Jelínek
Diskuze (0) Nahoru