Linux E X P R E S

Facebook

Google odstranil torrent na stažení Ubuntu

Ubuntu

Z výsledků vyhledávání Google zmizel odkaz na torrent s Ubuntu 12.04. Byl nahlášen jako torrent nelegálně sdíleného filmu Transformers: Zánik.


Google, stejně jako další vyhledávače, odstraňuje z výsledků vyhledávání odkazy, u kterých o to někdo požádal na základě amerického zákona DMCA. Ne vždy ale odstraněný odkaz směřuje na nelegálně sdílený obsah, kterého by se takové požadavky měly týkat. Příkladem je odstranění odkazu na torrent linuxové distribuce Ubuntu 12.04. Byl nahlášen jako torrent k neoprávněně sdílenému filmu Transformers: Zánik.

Viníkem není vyhledávač, nýbrž filmové studio Paramount Pictures, které odkaz zahrnulo mezi ty, jež požadovalo odstranit. A vzhledem k tomu, že takových požadavků chodí ohromné množství (podle server TorrentFreak na víc než tři miliony URL denně), není reálné všechny odkazy důkladně prověřovat, přestože se Google podle svého vyjádření snaží: „Děláme stále maximum, abychom zachytili chyby nebo zneužití a neznemožnili přístup k materiálu neporušujícímu copyright. Google pokračuje v investicích do vylepšování a zefektivňování tohoto procesu, včetně identifikace chybných a zneužívajících odstraňování výsledků, a v odstrašování od zneužívání.“

Diskuze (7) Nahoru