Přestože se nestihl původně plánovaný termín dvacetiletého výročí vydání Microsoft Windows 3.11 for Workgroups (díky kterému byla verze jádra 3.11 označena jako „Linux for Workgroups“), je tady Linux 3.11. Hlavní balíky novinek se týkají komprese a souborových systémů.
Kompresní algoritmus LZ4 je velmi rychlý, v porovnání s dosud používaným LZO téměř dvojnásobně. Zatím je k dispozici jen implementace pro architekturu ARM. Další novinkou je Zswap – komprimovaná cache odkládaných stránek. Umožňuje omezit ukládání a načítání stránek, což je výhodné hlavně u pomalejších úložišť.
Mnoho vylepšení (hlavně z hlediska zvýšení výkonu a opravy chyb) bylo provedeno u souborových systémů btrfs, XFS, F2FS a ext4. Úplně novým souborovým systémem v Linuxu je pak Lustre – paralelní distribuovaný systém pro vysoké výkony.
Vylepšena byla také řada věcí týkajících se grafiky (Dynamic Power Management, Direct Rendering Manager), vylepšení podpory některých procesorů (AVX2, PowerPC, ARM), vstupních zařízení a zvuku. Kromě jiného bude možné spouštět přes Wine aplikace napsané pro Windows RT.