Linux E X P R E S

Facebook

Migrace zdrojových kódů Windows do Gitu je skoro hotova

Microsoft

Microsoft dokončuje migraci zdrojových kódů Windows do verzovacího systému Git, jehož tvůrcem je Linus Torvalds, otec Linuxu.


Možná si někdo vzpomene, že zdrojové kódy Linuxu bývaly kdysi spravovány a verzovány tehdy proprietárním systémem BitKeeper (jenž byl před rokem otevřen pod licencí Apache). Kvůli změně politiky firmy BitMover a také kvůli nesouhlasu některých vývojářů s používáním proprietárního softwaru pro linuxové jádro vytvořil Linus Torvalds, tedy samotný otec Linuxu, svobodný distribuovaný verzovací systém Git.

Letos v únoru ohlásila společnost Microsoft, že přechází na Git se zdrojovými kódy svého operačního systému Windows (ostatně už Git dříve integrovala do svého Team Foundation Serveru) a že vyvíjí souborový systém GVFS pro přístup do repozitářů Gitu.

Nyní už je zhruba 90 % zdrojových kódů Windows přemigrováno do Gitu. Repozitář Windows má 4 400 aktivních větví, každý den proběhne 8 500 operací push, 6 600 posouzení kódu a 1 760 sestavení Windows. Zatímco na původním systému Source Depot se větve kódu používaly jako dlouhodobé (protože vyvětvení je náročnou operací), s Gitem firma přešla na obvyklý model většího počtu krátkodobých větví, v nichž se vyvíjejí nové funkce a pak se začleňují do hlavní větve.

Diskuze (5) Nahoru