Možná si někdo vzpomene, že zdrojové kódy Linuxu bývaly kdysi spravovány a verzovány tehdy proprietárním systémem BitKeeper (jenž byl před rokem otevřen pod licencí Apache). Kvůli změně politiky firmy BitMover a také kvůli nesouhlasu některých vývojářů s používáním proprietárního softwaru pro linuxové jádro vytvořil Linus Torvalds, tedy samotný otec Linuxu, svobodný distribuovaný verzovací systém Git.
Letos v únoru ohlásila společnost Microsoft, že přechází na Git se zdrojovými kódy svého operačního systému Windows (ostatně už Git dříve integrovala do svého Team Foundation Serveru) a že vyvíjí souborový systém GVFS pro přístup do repozitářů Gitu.
Nyní už je zhruba 90 % zdrojových kódů Windows přemigrováno do Gitu. Repozitář Windows má 4 400 aktivních větví, každý den proběhne 8 500 operací push, 6 600 posouzení kódu a 1 760 sestavení Windows. Zatímco na původním systému Source Depot se větve kódu používaly jako dlouhodobé (protože vyvětvení je náročnou operací), s Gitem firma přešla na obvyklý model většího počtu krátkodobých větví, v nichž se vyvíjejí nové funkce a pak se začleňují do hlavní větve.