Red Hat Enterprise Linux (RHEL) už podle názvu cílí na uživatele z řad podniků. Těm, kteří využívají prostředí hybridního cloudu, RHEL 7.5 slibuje především vyšší bezpečnost. O tu se konkrétně stará protokol OpenSCAP s automatizační technologií Red Hat Ansible Automation. Scénáře Ansible lze vytvářet přímo z OpenSCAP skenů a následně je využívat k rychlejším nápravám nežádoucích stavů právě v hybridních prostředích. Ochranu citlivých dat napříč různými cloudy pak má na starost technologii Network-Bound Encryption podporující automatické dešifrování datových svazků. Snížit náklady spojené s ukládáním dat v cloudech i tradičních on premise prostředích pomáhá mechanismu virtual data optimizer (VDO). VDO totiž využívá před uložením dat na disk deduplikaci i kompresi, tím omezuje redundanci dat a úložná kapacita je tak využita mnohem efektivněji.
Snadnější správa a integrace s Windows
Vylepšená administrátorská konzole RHELu 7.5 práci linuxových správců a pracovníků technické podpory. Přehledné webové rozraní usnadňuje mnohé činnosti spojené se správou linuxových systémů, a to včetně nastavení sítí nebo úložišť.
Součástí Red Hat Enterprise Linux 7.5 jsou i nové funkce a integrační nástroje pro spolupráci s infrastrukturami založenými na systémech Windows. Jde například o bezpečný přenos dat v cloudech Microsoft Azure, nebo o zvýšení výkonu v prostředích s architekturou Microsoft Active Directory.
Linuxové kontejnery
Red Hat se dlouhodobě snaží hrát prim v oblasti kontejnerových technologií a tomu odpovídá i nový RHEL, který se může pochlubit plnou podporou open source utility Buildah, která vývojářům pomáhá s vytvářením a úpravou obrazů linuxových kontejnerů. Díky tomu mohou uživatelé RHEL vytvářet a nasazovat kontejnerizované aplikace rychleji a nepotřebují k tomu plnohodnotné kontejnerové prostředí. Výhodou tohoto přístupu je i vyšší bezpečnost, mimo jiné i díky menšímu počtu potenciálně zneužitelných prvků.
Architektura dle vlastního výběru
Stejně jako předchozí verze je RHEL 7.5 dostupná pro různé počítačové platformy včetně x86, IBM Power, IBM z a 64bitových ARM procesorů. Nejnovější verze pak přináší i podporu jedno-hostitelské KVM virtualizace a formátu OCI (Open Container Initiative) do prostředí systémů IBM.