Linux E X P R E S

Facebook

Roundcube 1.0.0

Roundcube

Webový poštovní klient Roundcube se po letech vývoje dočkal verze 1.0.0. Ta neznamená žádný funkční přelom, oproti poslední předchozí verzi 0.9.5 se především dolaďovaly existující funkce.


Roundcube je svobodný webový poštovní klient napsaný v jazyce PHP a připomínající svým rozhraním běžné desktopové klienty (vysokého stupně interaktivity včetně podpory pro drag&drop dosahuje díky technologii AJAX). Jeho vývoj začal v květnu 2005, první ostrá verze 0.1 byla vydána v březnu 2008. Nyní je tady verze 1.0.0, která přichází téměř půl roku po vydání poslední předchozí verze 0.9.5.

Nová verze neznamená žádný velký přelom, jako znamenaly některé z dřívějších verzí, u kterých se například podstatně měnil výchozí vzhled. Naopak, tato verze je ve znamení velkého dolaďování existující funkcionality – opravených chyb je skutečně velké množství a týkají se prakticky všeho napříč celým programem.

Přesto však nějaké funkce přibyly. Patří k nim například podpora rozšíření IMAP MOVE (RFC 6851) pro rychlý přesun zpráv mezi složkami, procházení víceúrovňových skupin v adresáři, implementace „Canned responses“ (předpřipravených odpovědí), rozšíření attachment_reminder (připomínání, že uživatel zřejmě zapomněl vložit přílohu – jako to dělá například Thunderbird) nebo možnost importu zpráv přímo do aktuální složky.

Webovému poštovnímu klientu Roundcube je věnován seriál, který ukazuje, co program dovede a jak se s ním pracuje.

Diskuze (0) Nahoru