Kev Needham z Mozilla Corporation představil změny, které proběhnou ve webového prohlížeči Mozilla Firefox. Pro rozšíření bude k dispozici nové API: WebExtensions. Má být z podstatné části kompatibilní s rozhraním v prohlížečích Google Chrome a Opera, takže bude snazší vyvíjet rozšíření použitelná napříč prohlížeči. Současně to ale bude znamenat nutnost výrazně upravit existující rozšíření.
Další změnou, která se odehraje, bude odstranění možnosti v rozšířeních využívat technologie XUL, XPCOM a XBL. Přesné datum zatím není určeno, ale podle předběžného plánu k tomu dojde za 12 až 18 měsíců. Již dříve Mozilla deklarovala, že postupně zakáže nepodepsaná rozšíření – přípravný krok (varování) nastal už ve verzi 40, ve verzi 41 budou taková rozšíření ve výchozím stavu zakázána a od verze 42 už nebude (kromě vývojových verzí) k dispozici ani možnost je povolit.
Poznámka autora: Zákaz rozšíření, která nejsou zkontrolována a podepsána Mozillou (což je výraznější zásah, než jakým je pouhý požadavek na důvěryhodné podepsání kódu), přestože k němu jsou bezpečnostní důvody, je samozřejmě kontroverzním krokem. Lze předpokládat, že modifikované verze Firefoxu používané v některých linuxových distribucích tuto restrikci odstraní.
Do Firefoxu také míří – opět v souladu s dřívějšími deklaracemi – multiprocesová technologie Electrolysis (do ostrého Firefoxu by měla jít ve verzi 43). Rozhraní WebExtensions je pro ni připraveno a budou s ní muset počítat i samotná rozšíření. Další rozpracovanou technologií je webový engine Servo, zatím je to ale jen výzkumný projekt a neexistují žádné konkrétní plány na produkční nasazení.