Správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, zve na konferenci Internet a Technologie (19), která se uskuteční 14. a 15. listopadu v prostorách Národní technické knihovny a ve výukovém centru Akademie CZ.NIC.
Dvoudenní program představí novinky ze světa domén, nabídne ohlédnutí za klíčovými projekty sdružení a témata spojená s DNS a internetovou bezpečností. Dále ho obohatí workshopy a přednášky zástupců ČVUT nebo společností EURid, INTERNET CZ a Dragon Internet. Kompletní program včetně registračního formuláře je k dispozici na https://www.nic.cz/it19
Dopolední blok konference zahájí přednášky věnované novinkám ze světa sítí, které představí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Regina Fuchsová ze společnosti EURid potom otevře téma IDN, a to v souvislosti se spuštěním domény .eu v řecké abecedě. Dalšími přednášejícími budou Erich Syrovátka ze společnosti INTERNET CZ a Václav Steiner, který shrne, jak probíhalo stěhování infrastruktury do privátního sálu. Po přestávce představí zástupci FEL ČVUT projekt LUDUS, na němž spolupracují se zaměstnanci sdružení CZ.NIC. Vedoucí hardwarového oddělení správce české národní domény Michal Hrušecký se poté ohlédne za tím, co přinesl letošní rok v projektu Turris. V druhém dopoledním bloku dále vystoupí Martin Prudek s příspěvkem o projektu Turris:Sentinel a zástupci společnosti Dragon Internet. Ti přiblíží, jak jednoduché nebo složité je vybudovat kvalitní městskou Wi-Fi síť bez státních peněz.
Odpoledne dostanou prostor příspěvky spojené s projekty mojeID nebo Knot DNS. Petr Špaček z týmu vyvíjející Knot Resolver odpoví na otázky související se šifrováním DNS provozu a výzkumník CZ.NIC Maciej Andziński představí výsledky měření pomocí pasivní metody odhadu RTT. Na závěr konference vystoupí například Martin Kunc z bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který zhodnotí pilotní provoz služby penetrační testování, nebo Jiří Průša, který shrne první rok projektu Bezpečně na netu.
Druhý den konference, ve výukovém centru Akademie CZ.NIC, bude patřit workshopům. Zástupci Turris týmu, Josef Schlehofer a Jan Pavlinec, předvedou, jak si vytvořit balíček pro OpenWrt a prakticky jej otestují na routrech Turris Omnia. Workshop Martina Kožíška následně upozorní účastníky na různé formy kyberšikany, přičemž bude samozřejmě i řeč o tom, jak se tomuto stále aktuálnějšímu problému bránit.
Bližší informace o programu jsou k dispozici na adrese https://www.nic.cz/it19, kde zájemci najdou také registrační formulář. Počet míst v sále a hlavně v Akademii CZ.NIC je omezen, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci registrovali včas. Vstupné na akci je 200 korun.