Linux E X P R E S

Facebook

Firefox 77: téměř beze změn

Firefox_logo.png

Kadence měsíčního vydávání Firefoxu je obdivuhodná, ale na druhou stranu to znamená, že každé vydání není tak akční, jak jsme zvyklí.


Příkladem naprosto nezajímavého vydání může být právě Firefox 77. Téměř skoro všechny změny se odehrály na pozadí aplikace. Přesto stojí za to vědět něco o verzi prohlížeče, kterou používáte.

Teď novinka, která se našim končinám prozatím vyhnula. Pokud máte rádi integraci Firefoxu se službou Read-it-later Pocket a náhodou procházíte web z Velké Británie, můžete si konečně konečně „užít“ ty nejlepší příběhy na webu “pokaždé, když otevřete novou kartu. Bohužel pro většinu z nás, kteří necestujeme často do Velké Británie nic zajímavého.

Teď se konečně dostáváme k novinkám i pro nás. Firefox 77 usnadňuje prohlížení a správu webových certifikátů prostřednictvím nové  about:certificate stránky, která je užitečná.

Navíc s novou verzí získáme obvyklé množství oprav zabezpečení a vylepšení výkonu (webrender pro více uživatelů Windows, což se Linuxu zase netýká). Celkově lze toto vydání nazvat jako údržbové a pro běžné uživatele naprosto beze změn.  

Diskuze (0) Nahoru