Linux E X P R E S

Facebook

QNAP aktualizuje svůj cloudový NAS QuTScloud na verzi c5.0

QNAP Cloud NAS

Společnost QNAP představila nejnovější verzi systému QuTScloud c5.0, která obsahuje nové linuxové jádro (5.10), lepší zabezpečení, podporu WireGuard VPN a další vylepšení.


QuTScloud je v podstatě NAS zařízením v cloudu a je elegantním řešením pro správu podnikových dat v dnes typickém hybridním IT prostředí kombinujícím cloudové služby a fyzické i virtuální servery.

QuTScloudumožňuje implementaci virtuálního NAS „zařízení“ na veřejných cloudových platformách i v podnikových datových centrech, kde může být hostován na hypervizorech (včetně oblíbených Linux KVM, Microsoft Hyper-V a VMware ESXi), ale také na fyzickém QNAP NAS zařízení (pomocí aplikace Virtualization Station).

„QuTScloud poskytuje jednoduché řešení složitých problémů, díky nimž je ukládání dat, sdílení souborů, vzdálený přístup a zálohování a konsolidace cloudových dat snadné, rychlé a ohleduplné k rozpočtu,“ uvedl Haru Lin, produktový manažer společnosti QNAP.

Mezi klíčové funkce QuTScloud patří:

  • Snadný přístup k souborům pomocí protokolů CIFS/SMB, NFS, AFP a iSCSI.
  • Připojení k QuTScloud z hlavního cloudového úložiště přes HBS, HybridMount nebo VJBOD Cloud.
  • Efektivní řešení procesy zálohování a obnovy pomocí snímků a verzování.
  • Rychlé vyhledávání souborů pomocí Qsirch – komplexního vyhledávače od QNAP.

Mezi hlavní nové funkce QuTScloud c5.0 patří:

  • Optimalizované uživatelské rozhraní – obsahuje plynulejší navigaci, pohodlný vizuální design, nástěnku pro usnadnění první instalace QuTScloud a vyhledávací panel v hlavní nabídce pro rychlé vyhledávání aplikací.
  • Zvýšené zabezpečení – podporuje TLS 1.3, automaticky aktualizuje QuTScloud a aplikace a poskytuje klíče SSH pro ověřování k zabezpečení přístupu ke Cloud NAS.
  • Podpora WireGuard VPN – nová verze QVPN 3.0 integruje síť WireGuard VPN a poskytuje uživatelům bezpečné připojení a snadno použitelné rozhraní.
  • QuFTP pro bezpečný přenos souborů – QuTScloud může fungovat jako server FTP se šifrovaným připojením SSL/TLS, řízením šířky pásma QoS, nastavením omezení rychlosti/přenosu FTP pro uživatele a skupiny. QuFTP podporuje také klienty FTP.
  • Ruční instalace aplikací – uživatelé mohou ručně instalovat aplikace na QuTScloud. QuTScloud poskytuje uživatelům téměř identické služby jako systém QTS na fyzických NAS zařízeních. V App Center mohou uživatelé využívat řadu bezplatných i prémiových aplikací, které rozšiřují funkčnost systému QuTScloud a přidávají další funkce.

Dodejme, že služba QuTScloud c5.0 je k dispozici ve formě předplatného za necelých 5 dolarů měsíčně.

Diskuze (0) Nahoru