Linux E X P R E S

Facebook

Zálohujte svá data jako profesionálové – NetBak PC Agent

qnap_netbak.jpg

Společnost QNAP připravila pro uživatele svých NAS zařízení k letošním Vánocům velmi užitečný dárek. Jde o novou aplikaci NetBak PC Agent pro zálohování a obnovu důležitých dat z počítačů se systémem Windows na QNAP NAS.


Jde o jednoduchý, ale současně velmi výkonný nástroj, který je navíc snadno dostupný, protože nevyžaduje licenci.

NetBak PC Agent nabízí zdarma úplné zálohování a obnovení systému, ale také pravidelné zálohování jednotlivých souborů a složek. Využívá přitom technologii syntetického inkrementálního zálohování, které kombinuje plně zálohovaná data s každodenním inkrementálním zálohováním. Tento postup zvyšuje efektivitu zálohování i obnovy dat, ale také snižuje riziko ztráty dat způsobené selháním zálohování. Pomocí nástrojů QNAP snadno obnovíte poškozené a omylem smazané soubory, nebo se můžete vrátit k jejich starším verzím.

Jak na to

Prvním krokem k tomu, abyste začali zálohovat jako profesionálové, je instalace aplikace Hyper Data Protector (HDP) do vašeho zařízení QNAP NAS. HDP (aktuálně ve verzi 2.0) je aplikace, která je v zařízeních QNAP již dlouho k dispozici a slouží pro zálohování virtuálních serverů. Nově v ní přibyla i možnost zálohování pro fyzické počítače a servery. Na straně počítače nebo serveru poté jednoduše stáhnete a nainstalujete nový nástroj NetBak PC Agent a nastavíte plán zálohování.

Co NetBak PC Agent a Hyper Data Protector umí?

  • Zálohování systému – NetBak PC Agent podporuje úplné zálohování a obnovení systému pomocí spouštěcí jednotky USB.
  • Zálohování disků/složek/souborů – Zálohujte na blokové úrovni celý systém, diskové jednotky, nebo jednotlivé složky a soubory a obnovujte je vý běrem konkrétní verze zálohy.
  • Plánované zálohování – Jakmile nastavíte pravidla zálohování, NetBak PC Agent se postará o zbytek.
  • Optimalizace kapacity úložiště – Hyper Data Protector podporuje technologie deduplikace a komprese, které zvyšují efektivitu zálohování.
  • Rychlost – Technologie syntetického přírůstkového zálohování společnosti QNAP výrazně zkracuje dobu zálohování/obnovy.

Obnovení dat

Pomocí intuitivního uživatelského rozhraní nástroje Backup Explorer v aplikaci Hyper Data Protector na vašem NAS zařízení můžete vyhledat konkrétní složku nebo soubor v různých verzích záloh a obnovit je do klientských zařízení. Backup Explorer umožňuje procházet zálohovaná data a v případě potřeby je obnovit do počítače nebo serveru se systémem Windows.

Podporované operační systémy

NetBak PC Agent podporuje počítače s operačním systémem Windows 10 a Windows 11, nebo servery s Windows Server ve verzích 2016, 2019 a 2022. Na zařízení NAS s aplikací Hyper Data Protector jsou kladeny následující minimální požadavky: NAS s procesorem x86 (Intel nebo AMD), 4 GB RAM, systém QTS 4.5.4 nebo QuTS hero h4.5.4.

Dostupnost

Právě nyní (až do 22. prosince 2023) probíhá období testování beta verze programu NetBak PC Agent. Datum vydání finální verze ještě nebylo v době vzniku tohoto článku oznámeno, ale budeme vás o něm informovat na webu www.SystemOnLine.cz a v newsletteru SystemsNEWS.

Diskuze (0) Nahoru