Linux E X P R E S

Facebook

8 užitečných návyků nabíjení smartphonu, které prodlouží životnost baterie

Smartphony se staly důležitou součástí našeho každodenního života. Používáme je k tomu, abychom zůstali ve spojení s našimi přáteli a rodinou, fotografovali, poslouchali hudbu, sledovali videa a mnoho dalšího. Největší starostí většiny uživatelů smartphonů je však výdrž baterie. S tolika aplikacemi a funkcemi je snadné rychle vybít baterii a zůstat bez telefonu, když ho nejvíce potřebujete. V tomto článku probereme některé návyky nabíjení smartphonu, které byste měli dodržovat, abyste prodloužili životnost baterie.


Jaké návyky můžete dodržovat, abyste zlepšili životnost baterie smartphonu

Použijte správnou nabíječku

Prvním a nejdůležitějším tipem je použití správné nabíječky pro váš telefon. Každý telefon je navržen tak, aby fungoval se specifickou nabíječkou a použití jiné nabíječky může poškodit baterii. Vždy byste měli používat nabíječku dodanou s telefonem nebo nabíječku doporučenou výrobcem. Pokud dáváte přednost rychlému nabíjení, je lepší volit smartphony s oficiálními rychlonabíječkami. HONOR Magic 5 Pro vydání je v tomto ohledu skvělou zprávou, která oficiálně podporuje standardní 66W SuperCharge, aby byl váš život jednodušší a bez starostí.

HONOR Magic 5 Pro

Nabijte svůj telefon, než zemře

Je důležité nabít telefon, než se úplně vybije. Když baterie telefonu dosáhne 0 %, může dojít k poškození baterie a nabíjení může trvat déle. Pokud telefon neustále necháváte vybít, než jej nabijete, může dojít ke snížení životnosti baterie.

Vyhněte se extrémním teplotám

Extrémní teploty mohou poškodit baterii vašeho telefonu. Nevystavujte telefon teplotám nad 95 stupňů Fahrenheita nebo pod 32 stupňů Fahrenheita. To znamená, že byste telefon neměli nechávat v rozpáleném autě nebo venku v mrazu.

Vyhněte se nabíjení přes noc

I když je lákavé nabíjet telefon přes noc, není to dobré pro vaši baterii. Přebíjení telefonu může poškodit baterii a snížit její životnost. Je lepší nabíjet telefon během dne a odpojit ho, když je plně nabitý.

Při nabíjení nepoužívejte telefon

Smartphone bude při nabíjení generovat teplo a používání telefonu v tomto období může způsobit přehřátí telefonu, což může poškodit baterii. Je lepší telefon vypnout nebo povolit režim v letadle, aby se telefon nabíjel bez přerušení, aby se mohl nabíjet efektivněji.

Nabijte svůj telefon na 80 %

Dalším tipem, jak zlepšit výdrž baterie, je nabít telefon na 80 % místo na 100 %. Mnoho studií ukázalo, že to může prodloužit životnost vaší baterie a snížit riziko přebití. Můžete také použít aplikace, které vás upozorní, když baterie dosáhne 80 %, takže budete vědět, kdy máte telefon odpojit.

Vypněte nepotřebné funkce

Pokud nepoužíváte funkce jako Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS, vypněte je, abyste šetřili baterii. Tyto funkce mohou rychle vybít baterii, i když je nepoužíváte. Můžete také snížit jas obrazovky, abyste šetřili výdrž baterie.

Používejte režimy úspory baterie

Většina smartphonů má režimy úspory baterie, které mohou prodloužit životnost baterie. Tyto režimy mohou deaktivovat určité funkce, snížit jas obrazovky a snížit frekvenci aktualizací aplikací. Můžete si také stáhnout aplikace pro úsporu baterie, které vám pomohou spravovat výdrž baterie telefonu.

Sečteno a podtrženo

Závěrem lze říci, že dodržování těchto návyků nabíjení smartphonu může pomoci zlepšit životnost baterie a zajistit, že váš telefon bude vždy k dispozici, když jej potřebujete. Používejte správnou nabíječku, nabíjejte telefon, než zemře, vyhýbejte se extrémním teplotám, nenabíjejte přes noc, nepoužívejte telefon při nabíjení, nabijte na 80 %, vypněte nepotřebné funkce a používejte režimy šetřící baterii. Pomocí těchto tipů můžete maximálně využít výdrž baterie telefonu a využívat všechny funkce, které váš telefon nabízí.

Diskuze (0) Nahoru