Linux E X P R E S

Facebook

Nejlepší průvodce noční fotografií: Jak pořizovat neuvěřitelné fotografie ve tmě

honor_magic4_pro_01.jpg

Fotíte rádi v noci? Pokud ano, máte se na co těšit! V této příručce vás naučíme vše, co potřebujete vědět o pořizování neuvěřitelných fotografií ve tmě. Probereme vše od toho, jak vybrat správný fotoaparát a vybavení, až po to, jak naplánovat záběry a co nejlépe využít podmínky se špatným osvětlením. Ať už jste začátečník nebo zkušený fotograf, tento průvodce má pro každého něco!


Tipy, jak pořizovat neuvěřitelné fotky ve tmě

Se správným vybavením a trochou know-how dokáže pořídit úžasné noční fotografie každý. Zde jsou naše nejlepší tipy:

Naplánujte si záběry

Než vyrazíte do noci, je důležité si záběry naplánovat. Rozhodněte se, co chcete fotit, a vyhledejte zajímavá místa, která vašim fotografiím vytvoří skvělé pozadí. Pokud fotíte z ruky, zkuste najít místo, kde se můžete opřít o zeď nebo něco jiného, abyste se ustáli. A nezapomeňte nabít baterky! Noční fotografování může být náročné na vaše vybavení, takže je vždy dobré mít po ruce extra výkon.

Vyberte si správné vybavení

Pokud jde o noční fotografování, správným vybavením může být rozdíl. Ideální je DSLR nebo bezzrcadlovka s dobrým výkonem při slabém osvětlení, ale i smartphone může produkovat skvělé výsledky, pokud víte, jak jej používat. Například pokročilý 7P širokoúhlý fotoaparát umožňuje honor magic4 pro zajistit zachycení detailů ve velmi jemných detailech. Pro noční focení je samozřejmě nutností také stativ, který vám pomůže udržet fotoaparát v klidu a zachytit ostré snímky.

Využijte co nejvíce podmínek se slabým osvětlením

Jedna z nejlepších věcí na noční fotografii je, že můžete být kreativní s tím, jak používáte světlo. Experimentujte s různými technikami osvětlení a uvidíte, jakých výsledků můžete dosáhnout. Podsvícení je například skvělý způsob, jak přidat na dramatičnosti vašich fotografií. A nebojte se použít blesk! Používá se střídmě a může pomoci přidat hloubku a rozměr vašim záběrům.

honor magic4 pro-02

Používejte dlouhé expozice

Dlouhá expozice je, když necháte závěrku otevřenou po delší dobu, obvykle jednu sekundu nebo déle. Do fotoaparátu tak pronikne více světla a výsledkem mohou být úžasné snímky. K tomu možná budete potřebovat stativ, protože i ten nejmenší pohyb vaši fotografii rozmaže. Ale pokud dokážete udržet fotoaparát v klidu, budete ohromeni výsledky, kterých můžete dosáhnout!

Vyhněte se přibližování, abyste získali bližší záběr

Když přiblížíte, ve skutečnosti jen zmenšíte rozsah obrazu. Takže místo zoomu zkuste jít blíže k objektu. To vám pomůže získat kvalitnější snímek a také vám umožní zachytit větší část scény kolem vašeho objektu.

Bavte se!

Noční fotografování může být náročné, ale také může být velmi zábavné. Nyní, když znáte základy noční fotografie, je čas vyrazit a začít fotografovat! Nezapomeňte se bavit a vyzkoušet různé techniky, abyste zjistili, co vám nejlépe vyhovuje. Také se nezapomeňte pokusit upravit snímky, které pořídíte, tak, abyste na nich mohli vyzdvihnout to nejlepší a aby vypadaly absolutně nejlépe. Experimentujte s různými editačními programy, dokud nenajdete pracovní postup, který vám vyhovuje. Kdo ví, možná dostanete neuvěřitelné fotky!Diskuze (0) Nahoru