Linux E X P R E S

Facebook

Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

dns flag day

Počínaje 1. únorem, který byl zvolen za „DNS flag day“ přestanou firmy vyvíjející DNS software a služby (včetně např. Google) podporovat DNS servery, které porušují standardy z let 1987 a 1999. Z toho vyplývá, že přestanou fungovat domény, které dosud nebyly opraveny.


Současný systém DNS se potýká s technickými problémy způsobenými nedodržováním standardů vydaných již před dvaceti lety. Aby celosvětové DNS bylo i nadále udržitelné je nezbytné provést změny a ukončit podporu nestandardních implementací.
Proto po 1. únoru 2019 mnoho předních světových firem vyvíjejících DNS software a poskytujících DNS služby ukončí podporu nestandardních implementací DNS. Tato změna ovlivní jen domény používající software, který nedodržuje standardy DNS.
Tímto krokem dojde ke zlepšení efektivity systému a bude umožněno nasadit novou funkcionalitu jako je např. lepší ochrana před DDoS útoky.

Domény s koncovkou .cz jsou na tuto novou situaci připraveny velmi dobře. Podle posledních měření z poloviny ledna se problém týká pouze 0,09 % těchto domén, přičemž je třeba dodat, že většina z těchto domén není používaná (viz blogpost sdružení CZ.NIC).

Více informací najdete na webu: https://dnsflagday.net/cs/, kde si můžete ověřit, zda je vaše doména připravena na změny v systému DNS.

Diskuze (0) Nahoru