25. May 2006 | Lubomír Čevela
Správa linuxového serveru: PostgreSQL: Klienti a zálohování
Minulý díl se věnoval instalaci a zprovoznění PostgreSQL. Tento díl představí klienty pro správu a obsluhu Postgresu a zmíní zálohování a obnovu Postgresu.
25. May 2006 | Lubomír Čevela
Minulý díl se věnoval instalaci a zprovoznění PostgreSQL. Tento díl představí klienty pro správu a obsluhu Postgresu a zmíní zálohování a obnovu Postgresu.
22. March 2011 | Michal Dočekal
Ondřej Jakubčík nasadil Linux ve škole. A problémy? Žádné! V článku si můžete přečíst o nasazení Linuxu na Středním odborném učilišti automobilním a strojírenském Ostrov.
9. May 2006 | Ondřej Jakubčík
Každý zodpovědný správce linuxového serveru sleduje, co se na serveru děje, zdali nedochází k nějakým problémům či zdali nedošlo k nějakému bezpečnostnímu incidentu. Sledování serveru zahrnuje kromě monitorování základních veličin i prohlížení a sledování logů. Jelikož ruční procházení megabytů logů není ani pohodlné, ani reálné, existují nástroje, které tuto činnost usnadňují. Jedním z těchto nástrojů, konkrétně pak nástrojem logcheck, se bude zabývat tento díl.
31. March 2011 | Michal Dočekal
Tímto článkem bych chtěl ukázat, jak za málo peněz připravit kvalitní podklady pro výuku zeměpisu (hodně muziky). Bude to jakási praktická kuchařka. Použijeme program Inkscape a také knihovnu svobodných obrázků s názvem Open Clipart Library.
4. May 2006 | Svatopluk Vít
Minulý díl byl věnován nástroji logcheck, který posílá e-mailem výběr hlášek z logů. Logwatch, kterému se bude věnovat tento díl, se na rozdíl od něj snaží hlášky z logů interpretovat a kompletovat – zasílá tedy spíše přehled důležitých událostí a příslušné statistiky než samotné hlášky.
12. April 2011 | Michal Dočekal
Někteří již dobře vědí, kam článek míří, jiní si pouze nesměle vzpomínají na své první pokusy s Linuxem a objev adresáře /proc. A právě zejména pro druhou skupinu čtenářů je tento článek. Věřím ale, že i ta první si najde zajímavou informaci. David Kovář .
26. April 2006 | David Kovář
Nejpoužívanějším webovým serverem je Apache. Existuje však celá řada dalších webových serverů s řadou zajímavých vlastností. Jedním z nich je rychlý a „uživatelsky přívětivý“ webový server Cherokee. A právě ten vám představím v tomto dílu.
21. April 2011 | Michal Dočekal