Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Xfce je nenáročné desktopové prostředí určené pro různé *NIXové systémy. Bylo vytvořeno především pro zvýšení produktivity, což prakticky znamená, že se s ním pracuje rychle a přitom šetří systémové prostředky. Na konci ledna byla po dvou letech usilovné práce uvolněna nová verze s číslem 4.4.0. Co nám přináší nového a jak se s ní pracuje, na to se podíval Martin Šín.
25. September 2007 | Martin Šín
Jistě máte své KDE nastavené tak, aby vám vyhovovalo. Vše je na svém místě, ikony seřazené, klávesové zkratky vás poslouchají. Ale po čase zjistíte, že tomu něco chybí. Něco vám říká, že přišel čas na oživení.
24. September 2007 | Vlastimil Ott
Dnes vám ukážeme, jak si jednoduše nakonfigurovat vynikající program pro hlídání nově došlé pošty do vaší e-mailové schránky. Jmenuje se Korn a zastane hodně práce.
14. August 2007 | Stanislav Vasko
Doba, kdy se všechna rodinná fota dávala do alb, alba řadila na poličku nebo ukládala do skříně, je s příchodem digitálních fotoaparátů ta tam. Dnes se počty pořízených fotografií již neudávají na stovky či tisíce, ale v mnoha případech na desetitisíce a více. Problémem již není cena fotografie, ale obrovské množství, ve kterém se není snadné orientovat.
7. August 2007 | Lukáš Faltýnek
Hledáte vhodný univerzální textový editor pro editaci zdrojových kódů, který bude disponovat kvalitním makrojazykem, zvýrazněním syntaxe a bude možné jej rozšiřovat pomocí pluginů? Pak zkuste věnovat pozornost jEditu, kterému se v této recenzi podíváme na zoubek. Jakub Šťastný.
2. August 2007 | Jakub Šťastný
Pomocí listen můžete importovat, spravovat, přehrávat, stahovat podcasty, přenášet hudbu do vašeho ipodu, poslouchat internetová rádia a mnohem více. Jedná se o komplexní nástroj pro přehrávání vašich hudebních souborů.
23. July 2007 | Martin Šín
GCstar je aplikace pro správu vašich kolekcí a sbírek. Detailní informace o každé položce můžete automaticky stáhnout z internetu a také lze přidávat data vlastní. Mezi ně patří takové informace, jako je umístění titulu a komu byl půjčen. Kolekce je možné prohledávat, a pokud jich vytvoříte více, můžete se mezi nimi také přepínat.
17. July 2007 | Martin Šín
Aplikace, bez níž se mnozí uživatelé neobejdou, je správce souborů neboli souborový manažer. Léty ověřený model jsou dva panely, které představuji prostor pro operace se soubory. Tento jednoduchý koncept představuje jakýsi prubířský kámen pracovního prostředí – pokud chybí, je něco špatně.
9. July 2007 | Vlastimil Ott
Diskuze (0) Nahoru