24. October 2008 | Martin Sukaný
Naučte se Ruby 7 - Pole
Dnešní téma zní jednoduše - budeme se zabývat polem a ničím jiným. Co se ovšem pod pojmem "pole" vlastně rozumí, jak se s ním pracuje a jaké jsou jeho výhody? Pojďme se do toho pustit.
24. October 2008 | Martin Sukaný
Dnešní téma zní jednoduše - budeme se zabývat polem a ničím jiným. Co se ovšem pod pojmem "pole" vlastně rozumí, jak se s ním pracuje a jaké jsou jeho výhody? Pojďme se do toho pustit.
5. December 2008 | Martin Šín
Pokračujeme v instalaci softwaru v Linuxu, na následujících řádcích uvedeme méně častý až výjimečný způsob instalace softwaru v Linuxu - ruční stažení balíku z webových stránek. Používá se opravdu výjimečně a je považován za nevhodný.
20. January 2009 | Bc. Alois Hýbl, DiS.
V následujícím seriálu se podíváme na jedno praktické využití linuxové distribuce IPCop na střední škole. Nebude to zrovna to nejtypičtější využití této prakticky jednoúčelové distribuce (firewallu), ale snad vás nezklame. V následujících článcích naleznete odpovědi na to, jak si systém nainstalovat, jak ho spravovat a co vlastně IPCop umí. Dnes si však zodpovíme tu nejzákladnější otázku, která nás asi napadne - Proč použít IPCop?
16. February 2009 | Martin Šín
V dnešnom pokračovaní seriálu o sadzbe knihy v Scribuse si ukážeme, ako si dokážete pripraviť šablóny strán vrátanie záhlavia, zápätia s prípadným vloženým číslovaním strán.
8. June 2009 | Július Pastierik
Používáte ve firmě či organizaci Linux, Apache OpenOffice / LibreOffice nebo jiný svobodný software? Dejte o tom vědět! Trvale hledáme příklady, které ukazují směr. Kontaktuje nás na redakce@linuxexpres.cz, chceme ukázat, že lze svobodný software lze používat bez problémů. Děkujeme za spolupráci.
28. July 2008 | Redakce
Seriál přináší návod, jak vytvořit profesionálně vypadající bakalářskou nebo diplomovou práci pomocí programu LyX. V tomto díle se podíváme na zoubek samotnému programu LyX – jeho nastavení, spuštění a vytvoření nového dokumentu.
13. April 2010 | Petr Šafařík
Realtimový zvukový server JACK a jeho grafická uživatelská nadstavba QJackCtl slouží převážně muzikantům a studiovým technikům k propojení vstupů a výstupů zvukové karty a jednotlivých programů sloužících ke zpracování zvuku, a to v reálném čase, tedy s velmi nízkou latencí v řádu milisekund. Dnes se zaměřím na program Hydrogen.
23. December 2010 | Adam Radiměřský