Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Nový ownCloud 8, populární software pro tvorbu vlastního vzdáleného úložiště, je na světě. Osmička se primárně soustředí na rychlejší a snazší synchronizaci a sdílení souborů. Značných změn doznal i systém vyhledávání dat.
30. March 2015 | Michal Strnad
Google, Facebook, Dropbox, Mozilla... Hovoria vám niečo názvy týchto spoločností? Určite áno. Verte či neverte, používajú Python a nie sú jediní. V tomto seriáli vás oboznámim so základmi programovania v Python 3.
27. March 2015 | Štefan Uram
GNOME 3.16 přináší nejzásadnější změny v samotném prostředí od vydání 3.6, které vyšlo před dvěma a půl lety. Týká se to především systému upozornění, který byl jednou z nejkritizovanějších věcí v GNOME 3 a který je v tomto vydání zcela přepracovaný. Shell také poprvé od vydání GNOME 3.0 prošel výraznější změnou vzhledu. K tomu připočtěme lepší podporu Waylandu, nové aplikace, řadu zlepšení v Nautilu a máme tu vydání opět plné novinek.
25. March 2015 | Jiří Eischmann
Začátkem měsíce proběhla konference GDC, na které bylo mimo jiné představeno nové API Vulkan. Co může změnit, k čemu je dobré a kdy přijde?
23. March 2015 | František Zatloukal
Přestože je vhodné maximum nastavování stylů řešit přes třídy, mnohdy je lepší – nebo dokonce jediné možné – nastavovat styly přímo daným objektům. Podíváme se na to, jak se to dělá.
16. March 2015 | Lukáš Jelínek
Vášnivý bibliofil velmi záhy narazí na otázku organizace knihovny. Vášnivý audiofil (nebo alespoň poučený posluchač) může narazit na totéž. Většina posluchačů však rezignuje před technickými zapeklitostmi stejně jako před problémy katalogizačními. Pokusím se proto předvést, jak taková cesta k pohodlné přehlednosti může vypadat.
11. March 2015 | Jan Hejzl
Přirovnat CrunchBang k Ježíši by mohlo být rouhání (nejsem věřící, takže v tomhle směru se neorientuji, posoudit to by měli pověřenější), ale není tak daleko od věci. I CrunchBang se po svém konci vrátil zpátky, a to během chvíle.
9. March 2015 | Vojtěch Hutla
Každý objekt v DOM si nese různé atributy, ať již explicitně specifikované nebo implicitní. V živém kódu se pak z atributů stávají „vlastnosti“. Prostřednictvím jQuery lze s oběma kategoriemi různými způsoby pracovat.
2. March 2015 | Lukáš Jelínek
Diskuze (0) Nahoru