Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Screenlety jsou virtuálními reprezentacemi věcí, které běžně nacházíte na svém stole - různých papírků, hodin, kalendářů, pravítek, atp. Kromě toho samozřejmě přibývají programy pro zjištění informací o počítači, usnadnění jeho ovládání a zjednodušení práce se systémem. Jinými slovy, máte-li nepořádek na stole, díky screenletům ho budete mít brzo i na ploše.
29. May 2009 | Martin Šín
Autor Matteo Bertozzi označuje program Hybrid Share za uživatelsky přívětivou aplikaci pro uživatele Mac OS X, Windows i Linuxu, která jim umožní okamžité sdílení souborů a chatování s přáteli. Ne vše je tak zcela pravda.
22. May 2009 | Martin Kiklhorn
Když se řekne Kornelix, snad nikoho nenapadne přezdívka jednoho z opensource programátorů současnosti. Na druhou stranu, pokud se podíváte na jeho domovskou stránku, najdete zde řadu zajímavých a užitečných programů. Začínající programátoři zde mohou najít inspiraci a zdrojové soubory, běžní uživatelé pak ocení právě kvalitu a jednoduchost vytvořených aplikací.
21. May 2009 | Martin Šín
V závěru trojice článků o modulárním hudebním přehrávači Audacious se podíváme na to nejzajímavější. Jak název napovídá, půjde o moduly. Tedy o jejich správu a příklady použití.
14. May 2009 | Miroslav Hrončok
Dnešní díl se zevrubně věnuje nastavení klávesnice, myši a klávesových zkratek – ukážeme vám, jak spustit program po stisku klávesové kombinace odkudkoliv v prostředí KDE4. Věnovat se budeme i nastavení multimédií a obrazovky.
12. May 2009 | Vlastimil Ott
Když se řekne "handbrake", většina lidí by si mohla představit ruční brzdu v automobilu. Že to nemusí být vždy pravda, si ukážeme v následujícím článku. Řeč bude o dalším z řady programů určených k převodu video disků (typicky pochopitelně DVD) do některého z jiných formátů. Pojďme se tedy podívat, co je na něm tak zvláštního a čím se od ostatních programů tohoto typu tolik odlišuje.
11. May 2009 | Martin Šín
V pokračování článku o hudebním přehrávači Audacious se dozvíte něco o možnostech jeho dalšího používání a nastavení, například jak změnit jeho vzhled.
7. May 2009 | Miroslav Hrončok
Nastavení KDE4 pokračuje sekcí Osobní, ale zejména sekcí Výchozí aplikace, která je pro dobré fungování vašeho desktopu zcela zásadní. Pokud k vám přijel cizinec, nastavte mu KDE4 do jeho jazyka, je to snadné, a to včetně klávesnice. A pokud bude potřeba i jiné písmo, pomůže vám správce písem. KDE4 umí mnoho věcí.
4. May 2009 | Vlastimil Ott
Diskuze (0) Nahoru