Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
V prvním díle seriálu se dozvíte, co vám Etomite jako redakční systém může nabídnout. Dále se bude článek věnovat instalaci a také orientaci v administračním rozhraní.
6. March 2009 | Miroslav Hrončok
Před více než dvěma lety vyšlo Xfce 4.4 a od té doby vývojáři tohoto desktopového prostředí pracovali na nové verzi 4.6. Po mnoha odkladech a zdrženích nové Xfce konečně před pár dny vyšlo. Co přináší nového? Co přechod ze staré verze? Kromě změn ve "vnitřnostech" prostředí jsme se dočkali i spousty vylepšení v aplikacích.
2. March 2009 | Miroslav Hrončok
Pracovní prostředí, které dobývá linuxový svět ve své čtvrté generaci, ale stále je možné používat jeho starší verzi 3.5.10. KDE obsahuje velmi mnoho programů, které využívají společné zdroje a nastavení, mají stejný vzhled a ovládání, takže tvoří jednotné pracovní prostředí.
1. March 2009 | Redakce
Seriál popisující nové prostředí KDE čtvrté generace. Procházíme prostředím postupně, ukazujeme si výhody, novinky a občasné nedodělky. Vše se ale mění a vylepšuje doslova pod rukama. KDE4 je skvělé!
23. February 2009 | Redakce
V následujícím článku bychom rádi představili výborný nástroj pro správu schránky Parcellite. Někteří uživatelé možná už znají nástroj Klipper z prostředí KDE, případně Glipper určený pro GNOME. Parcellite je však jiný.
4. February 2009 | Lukáš Zapletal
Scintilla je komponenta, kterou je možno použít v programu pro editování textu. Specializuje se na zdrojový kód, a tak zvládá zvýrazňování syntaxe a spousty jiných možností. SciTE je textový editor, který byl původně vytvořen jako demonstrace možností Scintilly, ale rozrostl se do plnohodnotného editoru, jenž má co nabídnout především programátorům.
22. January 2009 | Miroslav Hrončok
„Poďme spolu lietať, pozri ja už letím,“ začíná text jedné písničky. Ovšem řízení letadla není nic jednoduchého. A to ani v tehdy, když se jedná o létající model. Především začátečníci ocení možnost vyzkoušet si létání v simulátoru, bez nutnosti následných oprav rozbitého letadla. Pokročilí modelářští piloti si zase mohou natrénovat obraty vyšší pilotáže, na které by si se svým skutečným modelem netroufli. Oběma skupinám může posloužit program CRRCSim.
19. January 2009 | Lubomír Čevela
Malé monofunkční programy zobrazované na ploše již nejsou žádnou novinkou a jejich první nesmělé návrhy bychom zcela jistě našli v deníku Járy Cimrmana, který si zcela jistě také poznamenal, že by měly být vzdušné, lehké jako pírko a měly by se po ploše vznášet, ba dokonce létat.
16. January 2009 | Vlastimil Ott
Diskuze (0) Nahoru