11. February 2010 | Peter Gažo
Spouštění programů v Xfce přes applety na panelu
Jaký typ spouštěcích nabídek používáte, případně hledáte? Vyhovuje vám klasické aplikační menu? Nebo klikáte na ikony?
11. February 2010 | Peter Gažo
Jaký typ spouštěcích nabídek používáte, případně hledáte? Vyhovuje vám klasické aplikační menu? Nebo klikáte na ikony?
4. February 2010 | Vlastimil Ott
Připojit notebook k projektoru nebo monitoru a nastavit obraz? Změnit si rozlišení či kmitočet zobrazení na monitoru? Klik, klik a je hotovo. Nevěříte? Věřte. Program LXRandr se k vám hlásí do služby.
3. February 2010 | Lukáš Jelínek
Rotoscope je program pro převod fotek na kreslené obrázky. K čemu to může být užitečné? Pokud zrovna neděláte animovaný film, pak na tom slávu ani peníze nezískáte, výsledek ovšem může stát za to a tak přinejmenším potěší.
29. January 2010 | Martin Šín
I když RSS kanály dnes doslova hýbou webem, ne každý je používá. Na jednu stranu to není na škodu a ono kouzlo hledání novinek na svém oblíbeném webu má také něco do sebe, na stranu druhou vám však čtečka RSS kanálů tuto činnost usnadní a tak se vám již nestane, že byste něco důležitého přehlédli. Jak se RSS používá, na to se podíváme právě v tomto článku.
21. January 2010 | Martin Šín
Několik článků o Google Chrome mě navnadilo, abych jej alespoň na týden vyzkoušel. Nakonec jsem zkoušel dva týdny Chromium a nyní se vracím k Firefoxu.
4. January 2010 | Miroslav Hrončok
Následující článek je určen pro ty, kteří chtějí tisknout oboustranně, potřebují umístit více stránek na jednu stranu, nebo si chtějí vše vytisknout jako knížku. GtkPSproc je nejen grafickou nadstavbou sady nástrojů psutils, program také přináší svůj vlastní pohled na proces tisku a zjednodušuje tak celý postup na minimum.
22. December 2009 | Martin Šín
Při svém uvedení byl Chrome považován za velmi jednoduchý, rychlý a možná i tak trochu hloupý prohlížeč. To se ale postupně mění. Chrome sice pořád v základním sestavení zůstává jednoduchý a nenáročný, ale funkce si nově můžete přidávat pomocí rozšíření, podobně jako je tomu třeba u Firefoxu.
21. December 2009 | Roman Bořánek
MPD znamená Music Player Daemon. Je to démon, který přehrává hudbu, můžete jej ovládat na lokálním počítači nebo vzdáleně přes síť. MPD přitom standardně přehrává hudbu právě na tom počítači, na kterém je spuštěn, zároveň ale umí streamovat přehrávanou hudbu do sítě nebo za pomoci pulseaudio či icecast přehrávat na vzdáleném počítači.
15. December 2009 | Martin Šín
Praghu nejspíš znát nebudete, jedná se o relativně mladý a málo známý projekt. Ale není to tak úplně přesné, Pragha navazuje na vývoj přehrávače Consonance, protože jeho původní autor na něm přestal pracovat. Nevytíží ani starší stroje, ale zároveň nabízí některé moderní funkce, jako je například spolupráce s Last.fm.
1. December 2009 | Roman Bořánek