Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
V druhej časti výberu alternatívnych DE a WM sa pozrieme na populárne desktopové prostredia, ako MATE, KDE či GNOME.
5. May 2014 | Štefan Uram
Ve čtvrtek 17. dubna vyšla další verze linuxové distribuce Ubuntu. Tentokráte se jedná o verzi s rozšířenou podporou na celých 5 let (LTS). Verze s dlouhodobou podporou se také obvykle instaluje začátečníkům, výrobci notebooků ji instalují do svých přístrojů a časem se dostane i na většinu serverů. Zopakuje úspěch svého předchůdce?
25. April 2014 | František Zatloukal
Spousty lidí rádi experimentují s nejrůznějšími linuxovými a nelinuxovými operačními systémy. Zatímco někteří se neostýchají zneužít svůj počítač, jiní mají nejrůznější obavy o svůj pečlivě vypiplaný systém nebo strach z neznámého systému. Právě pro tu druhou skupinu je tu program VirtualBox, který vás nejen zbaví obav, ale přinese i spoustu dalších užitečných funkcí.
16. April 2014 | Michal Halenka
Navigační systém jako součást mobilního telefonu je dnes již naprostou samozřejmostí, snad ještě lépe vyjádřeno – nezbytností. Ve většině případů si ho totiž přinesete domů v podobě některého výrobcem dodávaného navigačního softwaru. Co ale dělat, když vám předinstalovaná navigační aplikace nevyhovuje? No není nic lepšího než si nainstalovat vlastní oblíbenou a odzkoušenou aplikaci. A že jste ještě nic nezkoušeli? Tak potom je pro vás následující článek jak stvořený.
11. April 2014 | Václav Hejda
Nastal čas pre prostredia, ktoré nám zlepšia, prípadne zničia ľahkosť CrunchBangu. Pozrieme sa na to, ako si do CrunchBangu pridáme niektoré desktopové prostredia a správcov okien.
4. April 2014 | Štefan Uram
Ani v posledním půlroce vývojáři desktopového prostředí GNOME nezaháleli a připravili pro uživatele celou řadu novinek. Mezi ty nejzajímavější patří správa softwaru od jeho instalace přes aktualizaci až po jeho třídění. Novinek je ale celá řada jak v samotném prostředí, tak aplikacích. Jen ta podpora Waylandu ještě není 100% dokončena.
2. April 2014 | Jiří Eischmann
Když Microsoft prosadil začlenění funkce Secure Boot do UEFI, objevilo se mnoho otázek ohledně možnosti provozovat se Secure Boot i Linux. Neuplynulo mnoho času a do Linuxového světa zavítaly EFI aplikace PreLoader a Shim, které umožňují Linuxu využít bezpečnostní funkce Secure Boot. Pokusím se objasnit vám fungování zmíněných aplikací a uvézt příklady použití.
21. March 2014 | Vladislav Konopík
Intel stvořil EFI především pro serverovou oblast (IA64), kde BIOS již nedokázal vyhovět požadavkům na start. V současnosti je EFI i na desktopech, protože firma postupem času uvolnila nejen specifikace, ale i nástroje pro EFI. Dnes se seznámíte se základním nástrojem, který umožňuje měnit nastavení v EFI (UEFI).
5. March 2014 | Vladislav Konopík
Diskuze (0) Nahoru