8. January 2014 | Vojtěch Trefný
Kdo si hraje, nezlobí
Toužili jste se někdy vrátit do dětských let a zahrát si staré pecky z PlayStationu? Máte možnost, v tomto článku si ukážeme, jak spustit hry z konzolí PlayStation 1 a 2 na počítači s Linuxem.
8. January 2014 | Vojtěch Trefný
Toužili jste se někdy vrátit do dětských let a zahrát si staré pecky z PlayStationu? Máte možnost, v tomto článku si ukážeme, jak spustit hry z konzolí PlayStation 1 a 2 na počítači s Linuxem.
6. January 2014 | František Zatloukal
Reportáž z konference zaměřené (nejen) na internetové technologie. Opensource software i hardware, technologie sloužící dětem, workshopy, ale v neposlední řadě i trocha moderního umění.
20. December 2013 | Lukáš Jelínek
Kdo by o tom neslyšel, kdo by to nechtěl. Je to malé, levné, šikovné a běží na tom Linux. Co to umí, jak se s tím dělá, a hlavně k čemu to je dobré? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi právě v této knize, která se Raspberry Pi věnuje a kterou napsal ten nejpovolanější – spoluautor počítače se stejnojmenným názvem.
18. December 2013 | Martin Šín
Práce s poštou ve webmailu Roundcube je jednoduchá a intuitivní. Podívejte se, jak se čtou přijaté zprávy, píší zprávy k odeslání a jak se pracuje s přílohami.
16. December 2013 | Lukáš Jelínek
CrunchBang GNU/Linux 11 „Waldorf“ je distribúciou Linuxu založenou na Debiane 7 „Wheezy“. Obsahuje prostredie Openbox, je ľahko prispôsobiteľný a rýchly.
13. December 2013 | Štefan Uram
Je tu nový Linux Mint 16 „Petra“. Linux Journal zveřejnil výsledky své každoroční čtenářské ankety. Nová německá vláda bude podporovat otevřený software. Na Jamajce se léčí se svobodným softwarem. A francouzský departement Isère je také pro open source.
11. December 2013 | Vojtěch Trefný
Jako každých šest měsíců vychází nová verze Ubuntu, tak se každého půl roku koná setkání vývojářů této distribuce, kde plánují její další vývoj. Čím se od 17. do 22. listopadu zabývali?
9. December 2013 | František Zatloukal
Minule jsme si řekli něco o páskách a fungování páskových knihoven. Pokračovali jsme popisem pevných disků a optických médií. Dnes se představíme flash paměti, možnost ukládání dat do cloudu a výčet médií zakončíme těmi analogovými (uvidíte sami, že i v dnešní době mají stále své místo). V závěru uděláme krátkou rekapitulaci a podíváme se na opačný požadavek, tedy že chceme data, případně i paměťové médium uvést do stavu, aby je nemohl už nikdo přečíst.
6. December 2013 | Michal Strnad
V předchozích dílech jste získali znalosti pro jednoduché i pokročilé streamování multimediálních dat. Veškeré příklady, které jsem vám ukázal, mají drobný neduh. Každý z nich spustí jednu instanci VLC. Dnes se s vámi podělím o znalost provozu několika streamů v jediné instanci aplikace pomocí VideoLAN Manageru (VLM), který je součástí VLC, a navíc umožňuje jednu specialitku v podobě „streamu na přání“ (VOD).
4. December 2013 | Vladislav Konopík