Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.
Zatímco jsme se v prvním díle našeho občasníku seznámili s méně známou distribucí, dnes to vezmeme z druhého konce. Linux Mint patří mezi ty nejznámější, a jaké novinky si ve svém sedmnáctém vydání pro nás vývojáři připravili, se dozvíte z následujících řádků.
5. August 2014 | Václav Hejda
Obliba sociálních sítí se přenáší i do firem a organizací – lidé chtějí využívat ty způsoby komunikace, na které si zvykli. Systém eXo Platform je jedním z nástrojů, které to umožňují realizovat.
29. July 2014 | Lukáš Jelínek
Chakra je linuxová distribúcia, ktorá bola pôvodne upraveným Arch Linuxom s prostredím KDE, no od verzie Chakra 0.2 z roku 2010 je táto distribúcia nezávislou a s vlastnými repozitármi s „half-rolling release“ modelom, ktorý prináša najnovšie verzie užívateľských aplikácií, no vždy len stabilné a otestované verzie jadra a systémových knižníc.
17. July 2014 | Štefan Uram
Linux Deepin je v našich končinách poměrně málo známá distribuce. Co může oproti nepřebernému množství jiných distribucí, které jsou stejně jako Deepin založeny na Ubuntu, nabídnout?
8. July 2014 | František Zatloukal
„Za málo peněz, málo muziky“ říká jedno staré české přísloví. Pokud od našeho „miláčka“ očekáváme o něco více než jen brouzdat po internetu a odesílat e-maily, je třeba do něj investovat nějaký ten peníz. Avšak ani sebelepší „železo“ se neobejde bez příslušných ovladačů daného výrobce hardwaru, které nám umožní bezproblémový chod našeho PC. Ovšem oficiální ovladače nemusí být tím nejlepším řešením...
1. July 2014 | Jan Rippl
„Třicet dní s…“ je nový občasník pro milovníky zajímavostí ze světa linuxových distribucí. Budeme se zde setkávat s více či méně známými distribucemi, které budeme podrobovat měsíčnímu testu v běžném uživatelském provozu. Cílem není přinášet recenze nejčerstvějších distribucí, ale ukázat čtenářům, jak která funguje a přinést nápovědu k otázce: Která distribuce je vhodná právě pro mě?
27. June 2014 | Václav Hejda
Výchozí desktopové prostředí Debianu je GNOME 3 a mnoho uživatelů tomuto prostředí vyčítá nejen malé možnosti nastavení a plýtvání místem. Osobně jsem přechod na GNOME 3 nesl velmi těžce a hledal různé způsoby, jak tuto verzi alespoň částečně přiblížit ke starému způsobu ovládání z GNOME 2. Pokusím se poukázat na zajímavá rozšíření pro prostředí GNOME 3, která mohou zpříjemnit ovládání i konzervativnějším jedincům (včetně mě samotného).
25. June 2014 | Vladislav Konopík
Papírové mapy jsou na ústupu a nastupují ty digitální, nedílně spojené se sledováním polohy pomocí GPS a s možností využívat různé zajímavé funkce jak při plánování trasy cesty, tak i následně po návratu. Program QLandkarte GT vám v tom může významně pomoci.
23. June 2014 | Lukáš Jelínek
Diskuze (0) Nahoru